نکات کلیدی همزن های کاسه ای یورولوکس

شاید قبلا خرید یک همزن برقی جزو محصولات لازم آشپزخانه ها نبود، اما امروزه با گسترش مشاغل خانگی وجود انواع همزن های برقی در آشپزخانه ها بسیر ضروری شمرده می شوند و از آن ها برای پخت خوراکی هایی نظیر کیک،کوکی، دسر، شیرینی یا هم زدن تخم مرغ و … در هر آشپزخانه ای استفاده می شود و کاربرد فراوانی دارند. خرید همزن همانند خرید هر لوازم خانگی دیگری نیاز به اطلاعات و مطالعه راهنمای خرید همزن برقی دارد، زیرا با توجه به تنوع انواع همزن های موجود در بازار انتخاب یک همزن از میان همزن های موجود کار دشواری است.

ممکن است قبل از انجام خرید همزن برقی این نوع سوال به وجود آید که همزن برقی چه مارکی بخریم ؟مایر، مباشی، یورولوکس، هایگر و ...؟ همزن برقی چی بخریم؟ بهترین همزن برقی کدام است؟ آیا همزن برقی کاسه دار مناسب است یا خیر؟ همزن برقی چند وات خوبه ؟ یک همزن برقی خوب چه ویژگی هایی دارد؟و ... بنابراین در این مقاله ما راهنمای خرید همزن برقی را برای شما شرح داده ایم و موضوعات بسیار مهم آنان را بررسی کرده ایم .

 

انواع همزن های کاسه دار

همزن‌های برقی در دو نوع:

  1. معمولی
  2. کاسه‌دار

موجود هستند.

همزن برقي معمولي:

همزن برقي معمولي، ساده‌ترين همزن هاي برقي هستند. اين همزن ها، داراي دو بخش دسته و سر همزن هستند. این همزن‌ها نیز خود در دو دسته تک موتوره و دو موتوره جای میگیرند. همچنین برخی از آن ها دارای سری های مختلف هستند.

نحوه استفاده اين همزن ها به اين صورت است که شما ابتدا همزن در دست خود مي‌گيريد و آن را روشن مي‌کنيد و سپس با فرو بردن سر در حال چرخش همزن به درون ظرف حاوی مواد غذايی، آن ها را هم مي‌زنيد.

همزن برقی دسته دار

همزن هاي برقي کاسه دار:

اين همزن‌ها را مي‌توان پيشرفته ترين نوع همزن‌هاي موجود در بازار دانست. اين همزن ها، همانگونه که از نامشان پيداست داراي کاسه هستند. در همزن هاي برقی کاسه دار احتیاجی نيست که همزن را در دست بگيريد و آن را در ظرف مواد غذايي فرو ببريد بلکه شما با قرار دادن مواد غذايي درون کاسه همزن و روشن کردن دستگاه، اقدام به همزدن مواد غذايي مي‌کنيد. حجم کاسه‌ها در همزن های مختلف متفاوت است. ظرفيت کاسه اين همزن ها با با واحد ليتر اندازه می‌گيرند.

 

همزن برقی کاسه دار

راهنمای خرید همزن برقی

تعداد سری یا تیغه ها در همزن برقی :

یک درستگاه همزن برقی ممکن است برای مصارف متعددی تهیه شود، همزن برقی خوب همزنی است که با توجه به مصارف مختلف تیغه یا سری های متعددی داشته باشد، برای مثال وجود یک تیغه برای ورز دادن، وجود یک تیغه برای زدن خمیر و وجود یک تیغه برای زدن تخم مرغ در یک همزن مناسب الزامی است.

قیمت همزن

همزن‌های برقی با انواع قیمت‌ها در دسترس هستند و برای خرید بهترین آنها چند میلیونی باید خرج کنید. قیمت همزن‌های برقی بسته به برند، ظرفیت، وسایل جانبی و ویژگی‌های آنها متفاوت است. خبر خوب این است که می‌توانید همزن‌های برقی خوبی را با قیمت‌های مناسب تهیه کنید. البته همزن‌های برقی ارزان قیمتی نیز در بازار موجودند، اما دارای استحکام کمتری بوده و تیغه‌های آنها در برابر استفاده‌های سنگین بسیار آسیب‌پذیرند. خرید همزن برقی خوب می‌تواند نوعی سرمایه‌گذاری برای آشپزخانه شما محسوب شود؛ پس این وسیله ارزش آن را دارد که پول بیشتری برای خرید آن بپردازید.

اهمیت جنس تیغه‌ها:

تیغه‌های همزن برقی به صورت مکرر و مستقیم با مواد غذایی در تماس هستند، داشتن مقاومت، برندگی و ضدزنگ بودن، کمترین انتظاری است که از آنها داریم. جنس این تیغه‌ها از پلاستیک، کروم یا استیل ضدزنگ است، قدر مسلم، کیفیت و دوام استیل و کروم بالاتر است.

مصرف برق همزن برقی

توان وسایل برقی نشان می‌دهد که قدرتشان چقدر است. هر چقدر قدرت بیشتر باشد، مصرف انرژی هم بالاتر می‌رود. واحد اندازه‌گیری توان هم با وات مشخص می‌شود. همزنی که توان بالاتری دارد، زودتر می‌تواند از عهده هم‌زدن و مخلوط‌کردن مواد برآید. البته مصرف برق بیشتری هم دارد. توان همزن‌های برقی معمولا در حدود ۳۰۰ وات برای موارد ساده و ۶۰۰ وات برای همزن‌های ایستاده است.

سرعت همزن

همزن‌ها دارای تنظیمات سرعت مختلفی هستند. مثلا می‌توانید همزن را از نقطه‌نظر سرعت هم‌زدن روی چندین و چند حالت تنظیم کنید. همزنی را انتخاب کنید که سرعت بسیار پایین، متوسط و تند را به شکلی مطلوب داشته باشد. یعنی زمانی که آن را روی درجه کُند یا همان پایین‌ترین حالت می‌گذارید، مواد را به‌آرامی و بدون بیرون ریختن از ظرف و پاشیدن به در و دیوار هم بزند.

سرعت‌های دیگرش هم برای کاربردهای مختلف مناسب و منطقی باشند. یعنی طوری دسته‌های همزن در مواد بچرخند که به هدف‌تان از استفاده از همزن برسید و کثیف‌کاری پیش نیاید. در هنگام بررسی سرعت‌های مختلف همزن برقی به سروصدایی که در هر سرعت به‌وجود می‌آورد هم دقت کنید. اگر قرار باشد که صدایی مهیب در هر بار استفاده از همزن به گوشتان برسد، خریدش کار معقولی نخواهد بود.

محفظه نگهداری سیم

در برخی از همزن‌‌های برقی، محفظه‌ای در پشت دستگاه تعبیه شده است که شما می‌توانید سیم دستگاه را جمع کنید و در آن قرار دهید. در این صورت در هنگام حمل و جابجایی دستگاه، سیم آن برای شما ایجاد مزاحمت نخواهد کرد.

اندازه کاسه:

کاسه‌های این دستگاه سایزهای مختلفی دارد. بسته به این‌که نوع و حجم موادی که قصد دارید از آن استفاده نمایید چقدر است، باید در مورد اندازه کاسه دقت نمایید تا دچار چند‌بار کاری نشوید.

قابلیت شستشو:

قابلیت شستشو برای همزن‌ها از آنجایی مهم است که این دستگاه‌ها مرتب دچار آلودگی یا آغشته به مواد غذای‌اند. هنگام خرید توجه کنید که همزنی را انتخاب نمایید. که قابلیت جداشدن بیشتر و شستشوی راحت‌تری داشته باشد. چرا که شستشوی مرتب ماشین هم در بالا بردن ضریب بهداشتی و عمر دستگاه موثر خواهد بود.

وزن:

مقدار وزن بیشتر در مورد همزن های بدون پایه مهم است، چرا که در انواع پایه دار که دارای ظرف است همزن داخل ظرف قرار میگیرد و وزن آن را پایه تحمل میکند. اما همزن‌های بدون پایه باید هنگام کار به وسیله دست نگه داری شوند و طبیعی است با این اوصاف هرچه وزن همزن کمتر باشد، کار کردن با آن راحت تر خواهد بود و شما را خسته نخواهد کرد.

منبع: virgool.io