راهنمای خرید همزن برقی

راهنمای خرید همزن برقی

1400/2/18

فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی مالازین در این مقاله قصد دارد تا راهنمای شما مشتریان و همراهان گرامی در خصوص خرید انواع همزن برقی باشد.

همزن چیست ؟

همزن ها یکی از لوازم برقی منازل هستند که امروزه جزو وسایل پر کاربرد به حساب می آیند زیرا که پذیرایی و میهمان نوازی ایرانیان از گذشته دیر تا به امروز زبان زد عام و خاص بوده است که یکی از مواردی که منجر به این اتفاق شده می شود سفره های رنگین و تنوع غذایی بسیار است.

شاید پیش از این خرید یک همزن برقی جزو واجبات یک آشپزخانه بشمار نمی آمد، اما امروزه الزام وجود همزن های برقی برای پخت انواع خوراکی هایی بی نظیر در هر آشپزخانه ای احساس می شود. خرید همزن هم مانند خرید هر وسیله دیگری در منزل نیازمند اطلاعات و مطالعه راهنمای خرید همزن برقی می باشد، زیرا با توجه به تنوع اجناس موجود در بازار انتخاب یک گزینه از میان گزینه های موجود کار سختی بشمار می آید.

از همزن ها در تهیه انواع کوکو، کیک، شیرینی، کوکی و .... استفاده می شود.

 

همزن ها به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند:

    1.همزن های برقی دستی

همزن برقی های معمولی ساده ترین و ابتدایی ترین همزن های موجود در بازار  هستند که کارکرد آن ها بدین صورت است که مصرف کننده ملزم به نهداشتن دستگاه توسط دست می باشد.

این همزن ها خود در دو رده دو موتوره و تک موتوره تولید می شوند که تماما این ویژگی بستگی به برند تولید شده دارد و کارکرد آن ها بدین صورت است که شما همزن را روشن کرده و می توانید آن را در ظرف مواد فرو کنید و از آن استفاده کنید. قطعا یکی از اصلی ترین عیوب این همزن ها این است که بعد از دقایقی دست شما با خستگی مواجه می شود و ممکن است تاثیر مناسب را بر روی مواد نگذارد.

همزن برقی دستی

   2.همزن های برقی کاسه ای

در حال حاضر همزن برقی های کاسه دار مجهز ترین رده از همزن ها محسوب می شوند، همانطور که از نام آن ها پیداست این دسته از همزن ها دارای کاسه هستند و شما می توانید با قرار دادن مواد غذایی درون کاسه و روشن کردن دستگاه از همزن خود استفاده کنید.

همزن های کاسه دار در اندازه های متفاوتی به بازار ارائه می شوند و هرکدام از آن ها دارای کاسه هایی با اندازه های متفاوتی هستند.در ادامه انواع همزن موجود در فروشگاه اینترنتی مالازین را مشاهده خواهید نمود.

همچنین در این همزن ها وزن همزن اهمیتی ندارد زیرا وزن همزن را پایه تحمل می کند و بر خلاف همزن برقی های معمولی قرار نیست که شما همزن را نگه دارید.

همزن برقی کاسه ای

 

یک همزن برقی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یک همزن برقی مناسب و و با کیفیت همزنی می باشد که که بتواند در تمامی فاکتور های نمره قبولی را دریافت کند، ما در این قسمت قصد داریم تا با بررسی فاکتور های مختلف، مشخصات یک همزن برقی مناسب را به شما یادآور شویم و بگوییم که یک همزن برقی خوب چه ویژگی هایی دارد.

قدرت چرخش:

قدرت چرخش یک همزن برقی به توان الکتریکی آن بستگی دارد، همچنین هر چقدر که توان الکتریکی بالاتر باشد به طبع مصرف برق هم بالاتر است.

هرچقدر که توان یک همزن بالاتر باشد سریع تر و بهتر می تواند مواد غذایی را برای شما اماده کند همینطور توان الکتریکی بالا موجب می شود در طولانی مدت موتور دستگاه مجبور به تحمل فشار زیاد نباشد.

هر چقدر میزان چرخش همزن بالا باشد کارایی بهتری دارد لازم به ذکر است که حتما در حین خرید به میزان چرخش در دقیقه همزن دقت شود تا در آینده با سوختن همزن برقی مواجه نشوید.

 

تعداد سری یا تیغه ها در همزن برقی:

یک دستگاه همزن برقی ممکن است برای مصارف متعددی تهیه شود، همزن برقی خوب همزنی است که با توجه به مصارف مختلف تیغه یا سری های متعددی داشته باشد، برای مثال وجود یک تیغه برای ورز دادن، وجود یک تیغه برای زدن خمیر و وجود یک تیغه برای زدن تخم مرغ در یک همزن مناسب الزامی است.

 

قابلیت تنظیم سرعت:

یک همزن باید دارای سرعت های متفاوتی در همزن باشد چرا که سرعت هم زدن تخم مرغ قطعا برای هم زدن خمیر مناسب نیست، پس با توجه به موادی که نیاز به هم زدن دارند باید درجه متفاوتی از سرعت به کار رود.

 

همزن برقی چی بخریم؟

اگر شما قصد دارید که کالایی تهیه کنید که تمام مصارف را به صورت همزمان داشته باشد باید به سراغ همزن برقی های نیمه حرفه ای بروید که حداقل دارای 2 تیغه مجزا از هم و توانایی خمیر زنی هستند، همزنی که این حداقل هارا داشته باشد می تواند مورد مناسبی برایتان باشد.

قبل از خرید همزن برقی های بزرگ با موتور های قدرتمند به این نکته توجه کنید که این همزن ها صدا و وزن زیادی دارند که این مسئله ممکن است در طولانی مدت شما را اذیت کند، پس اگر فکر می کنید به توان موتور بالا نیازی ندارین ترجیحا همزن های معمولی را انتخاب کنید.

تفاوت قیمت میان همزن های معمولی و حرفه ای بسیار زیاد است و حتما اگر نیاز به عملکرد حرفه ای همزن دارید دست به انتخاب آن ها بزنید.

همزن برقی هایی که دارای بدنه پلاستیکی هستند در مقابله برخورد با کاسه مواد یا سقوط و ضربه خوردگی بسیار آسیب پذیر هستند. پس سعی کنید از همزن های فلزی یا همزن هایی از جنس کروم استفاده کنید.

در ادامه چند نمونه از همزن های پر فروش را مشاهده خواهیدکرد .شما می توانید با کلیک بر روی تصویر محصولات اطلاعات لازمه را کسب فرمایید.

1.همزن برقی هایگر مدل hg-6661همزن برقی هایگر مدل hg-6661

 

2.همزن یورولوکس مدل EU-SM3914CB

 

همزن یورولوکس مدل EU-SM3914CB

3.همزن فوما مدل FU-1877

همزن فوما مدل FU-1877