تفاوت بین عطر، ادکلن و ادو تویلت

تفاوت بین عطر، ادکلن و ادو تویلت

1400/2/22

اگر تا به حال در یک فرودگاه با فروشگاه لوکس گیر کرده اید یا در بخش آرایش و زیبایی یک فروشگاه بزرگ جستجو بسیار کرده اید ، بنابراین به احتمال زیاد در مورد انتخاب عطر هم به بن بست خورده اید و احتمالاً متوجه شده اید که انواع مختلفی دارند از جمله عطر ، ادو پرفیوم، ادکلن و ادو تویلت در بازار وجود دارد.

 تفاوت این محصولات چیست؟

 همه رایحه ها عمدتا یکسان هستند ، اما بر اساس غلظت روغن در الکل و آب نامگذاری شده اند. در این مقاله نحوه تشخیص اینکه کدام یک برای شما مناسب است ، آورده شده است.

این نمودار ، تهیه شده از Real Men Real Style ، توضیح می دهد که "عطر" به طور کلی یک اصطلاح جنس است ، همچنین هر ماده بدبو از مقدار معینی روغن عطر رقیق شده در الکل و آب تشکیل شده است. بسته به غلظت ، نتیجه نام دیگری پیدا می کند. خلاصه این:

  • Eau fraiche رقیق ترین نوع رایحه ، معمولاً با یک تا سه درصد روغن عطر در الکل و آب. معمولاً کمتر از یک ساعت طول می کشد تا حاصل بدست آید.
  • ادکلن قدیمی ترین اصطلاح عطر ، در آمریکای شمالی برای رایحه های مردانه استفاده می شود. سبک ، تازه و میوه ای ، به طور معمول از دو تا چهار درصد روغن های عطر در الکل و آب تشکیل شده است. معمولاً حدود دو ساعت دوام آن طول می کشد.
  • Toilette (eau de toilette) - یک ترکیب اسپری سبک با پنج تا 15 درصد جوهر عطر خالص و محلول در الکل. معمولاً تهیه آن حدود سه ساعت طول می کشد.
  • عطر (eau de parfum)از نظر تاریخی بدون جنسیت ، برای توصیف عطرهای زنانه و مردانه استفاده می شود. بهترین اصطلاحی که برای توصیف عطر استفاده می شود. حاوی 15 - 20 درصد اسانس عطر خالص است و حدود پنج تا هشت ساعت دوام می آورد.
  • عطر - تخریب عبارت لاتین در هر بخور (از طریق دود). متمرکزترین و گرانترین گزینه در بین گزینه های رایحه. کمی روغن ، عطر یا عطر ، از 20 تا 30 درصد اسانس عطر خالص تشکیل شده است. یکبار مصرف یک عطر می تواند تا 24 ساعت دوام بیاورد.

تفاوت بین عطر ، ادکلن و ادو تویلت

این همه دانستن مفید است و مطمئناً می تواند به شما کمک کند تا تصمیم بهتری برای خرید بگیرید اگر به دنبال پوششی هستید که کمی سبک تر باشد و در آن روزهای گرم تابستان مدت طولانی نچسبد ، یا چیزی که می خواهید فقط یک طولانی تر لمس کنید (یا خیلی زیاد).

معرفی کامل عطر همچنین چند پیشنهاد را ارائه می دهد و برخی از "یادداشت" هایی را که هنگام خرید یکی از آنها احساس می کنید ، توضیح می دهد و مدت زمان ماندگاری انواع رایحه ها را روی پوست شما بیان می کند. همچنین به چگونگی قیمت عطرها و دلیل اینکه برخی از آنها زیرزمین مقرون به صرفه هستند در حالی که به نظر می رسد برخی دیگر به طرز دیوانه کننده ای گران هستند ، بررسی می شود.